CASE STUDY: Laieneva ettevõtte finantskorralduse hädavajalikkus Tokumaru restorani näitel

Kliendi tutvustus

Jaapani restoran Tokumaru avati 2014. aastal, olles kasvanud välja toona paar aastat tegutsenud Jaapani toidu poest MoMo. Tokumaru eristus turul teistest restoranidest, pakkudes ainsana ehtsat Jaapani toitu. 2016. aastal avas Tokumaru ka takeaway müügipunkti Solarise keskusesse ning laiendas tegevust Tallinna Lennujaama ning Balti Jaama Turu toidutänavale. Kiire laienemise ja kasvuga kaasneb aga paratamatult segadust, suuri väljaminekuid, likviidsusprobleeme ja üha keerulisemat haldusprotsessi.

Kasvamisega kaasnevad väljakutsed

Kui ühe müügikoha finantside korrashoidmine võib olla ajamahukas ja keerukas, siis mitme samaaegselt avatava müügikoha haldamine kiirendab potentsiaalsete probleemide teket mitmekordselt. Selleks, et kõik püsikulud ja ka ootamatused saaksid kaetud, on kriitilise tähtsusega püsiva rahavoo loomine. Esimene samm selleks on selguse loomine: kuhu, miks ja mis ulatuses raha läheb? Kui suur osa sellest investeeringust tagasi tuleb? Mis aga peamine – kuidas luua selgust minimaalse ajakuluga? Ettevõtte laienemisega kasvab mõistagi ka vajalik tööhulk ning ei ole otstarbekas, et ettevõtte juhtkond suure osa väärtuslikust ajast veedab arveid sisestades, neid analüüsides, palgaarvestust pidades jne.

Püstitatud eesmärk

Üldine eesmärk oli lihtne: luua tõhus finantskorralduse süsteem, mis pakuks selgust, aga ei nõuaks liiga suurt ajakulu ega käsitööd. Läbi loodava süsteemi pidid esile kerkima võimalikud seniste tegevuste puudused ning seega ka juhised optimaalsete ja võimalikult kasumlike juhtimisotsuste langetamiseks.

Eesmärgi täitmiseks vajalikud sammud:

  • Põhjalik seniste tegevuste analüüs, sh iga restorani tegeliku kasumlikkuse kalkuleerimine.
  • Igakuine finantseelarve koostamine nii ettevõtte kui ka eraldi restoranide lõikes.
  • KPI-de ehk võtmenäitajate määramine ja rakendamine, et paremini hinnata ettevõtte tulemusi ja arengut.
  • Tervikliku ja kaasaegse ärijuhtimistarkvara installeerimine ja rakendamine.

Saavutatud tulemused

  • Tänu kasumlikkuse analüüsile said selgeks ettevõtte reaalsed kasvuvõimalused ja -ambitsioonid.
  • Kindlatest mõõdikutest kinnipidamine andis võimaluse pidevalt jälgida ettevõtte tulemuslikkust ning märgata seeläbi kiiresti potentsiaalseid ohukohti ja ka tulusaid võimalusi.
  • Paranes ettevõtte tulemuste läbipaistvus ning oli võimalik teha selgeid seoseid investeeringute suuruse ja tulususe vahel, tänu millele muutus hõlpsamaks edasiste juhtimis- ja investeerimisotsuste langetamine.

Kliendi tagasiside

„Minu suurim rõõm on see, et tänu CFO Advisori teenustele on kõikidel juhatajatel parem ülevaade ettevõtte finantsolukorrast, mis leiab õige pea ka praktilist, juhtimispõhist rakendust. Teenus aitas luua ühtse arusaama ja ülevaate ettevõtte finantskorraldusest, seega pole finantsnumbrid enam ainult minu kui omaniku peas, vaid on koguaeg kõigile arusaadavas vormis saadaval. Läbipaistvus on kõige alus! CFO tiim on väga sümpaatne – mul on hea meel, et nad olid nõus õpetama meie noori juhatajaid, kel polnud varasemaid juhtimiskogemusi, sest ettevõte areng käib käsikäes inimeste arenguga.“ – Daigo Takagi, peakokk ja omanik


Kui ka Sina soovid paremini mõista, kuhu kaob Sinu ettevõttes raha ning kuidas suurendada tulemuslikkust, siis võta ühendust SIIN ja leiame koos lahenduse!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga